Фітофтороз на помідорах

31.10.2014

Помідори… Їх я люблю особливо. Що ж може бути краще смаку та аромату щойно зірваного помідора? А як красиво вони виглядають, коли сходить та заходить сонце. Немов яскраві вогники — вранці, та налиті сонячними промінчиками і вологою — ввечері. Подобається їх садити, доглядати та збирати врожай, насолоджуючись специфічним, та таким уже рідним помідорним запахом. А потім, зробивши домашні заготовки, згадувати взимку тепле літо і врожайну осінь…

Цього року літо видалося суперечливе, то посуха – немов у пустелі, то дощі безперестанку. І я спішу захистити свої помідори від фітофторозу або, як ще кажуть в народі «фітофтори». Але для того, щоб знати, що робити, потрібно дізнатися про цей фітофтороз. Ворога потрібно знати в обличчя.

Отже, фітофтороз помідорів є однією з найбільш шкідливих хвороб на території України. Ця хвороба масово проявляється на плодах, листі та стеблах помідорів. Ознаки захворювання на листі спостерігаються здебільшого на краю листочків у вигляді бурих плям. При цьому листок скручується, ніби прив’яв. Уражуються здебільшого ті листки, які знаходяться ближче до землі. Також можуть уражуватися квіти, які після цього гинуть. Плоди помідорів також піддаються хворобі на різних періодах розвитку. На уражених зелених плодах з’являються розпливчасті коричневі (тверді на дотик) плями, а внутрішня тканина набуває коричневого забарвлення. Розвиток фітофторозу дуже сильно залежить від погодних умов. Сплески хвороби зазвичай відбуваються в періоди довготривалої вологої погоди. Джерелами хвороби є заражена картопля та ґрунт, в якому зберігаються збудники хвороби.

Тому потрібно дотримуватися таких вимог:

  • Ізолювати помідори від картоплі на максимальну відстань;
  • Розміщувати кущі помідорів на ділянках, що добре провітрюються;
  • Використовувати мінеральні добрива з підвищеним вмістом калію (підвищує стійкість плодів до фітофторозу);
  • Якщо рослина захворіла – видаляти уражене листя і плоди і утилізувати їх.

Проводити профілактику фітофторозу такими препаратами : Квадріс (захист 7-10 днів), Ридоміл Голд (захист 14 днів), Чемпіон (захист 14 днів),  Танос (захист 15 днів), Скор (захист 14 днів), Консенто (захист 14 днів), Акробат (захист 21 день).

Не чекайте, коли хвороба проявить себе, а заздалегідь подбайте про помідори, щоб потім не було образливо за безцільно проведений час, коли Ви могли захистити свій врожай!

Ваш інтернет-магазин «Дачник»