Кавуни під плівкою

06.05.2016

Хочемо акцентувати вашу увагу на вирощуванні ранньої продукції кавунів. Не кожна сім`я може купити дітям ранній кавун, тому що високі ціни, та ще ми ризикуємо своїм здоров`ям з`ївши перенасичені нітратами плоди. Отож, хочемо розповісти, як самому виростити надранні кавуни.

Спочатку слід придбати насіння надраннього сорту. За тиждень до сівби насіння треба замочити на 12–15 годин у воді (за бажанням можна обробити 1%-ним розчином марганцівки). Потім змочити ганчірку водою й замотати насіння, покласти в мілку тарілку, накривши зверху іншою тарілкою,аби насіння не пересохло і поставити в тепле місце (там воно має прорости на 1–2мм).  Після цього розміщуємо його в нижній частині холодильника для загартування. У ньому воно лежить до настання строку сівби. Після цього потрібно взяти ящик заввишки 8–10см, ширина і довжина – по розміру підвіконня. Бажано, щоб вікно було розміщене на сонячному боці. Стаканчики можна зробити з пластмасових пляшок місткістю 1,5 чи 2л. Їх обрізують на висоті до 10см, або купують торфоперегнійні горщечки. Готуємо суміш:  2 частини дернової землі, 1 частина перегною, 1 частина піску.

Насипаємо більше половини стаканчика суміші, поливаємо теплою водою, потім висіваємо насіння, зверху присипаємо сухою землею і теж легенько поливаємо. Стаканчики в ящичку ставимо на підвіконні ближче до батареї, водяного опалення або біля груби чи плити. Стежте, щоб вони були однакової висоти, тому що після сівби їх треба накрити склом або плівкою, аби не пересихала земля та були належні умови для дружніх сходів.  Строк сівби 20-25 березня.

Після появи сім`ядолей необхідно зверху розмістити люмінесцентну лампу на висоті 2–3см від рослин. Поливати потрібно не дуже часто.

На початку квітня готуємо земельну ділянку для вкриття плівкою, щоб зігрівся ґрунт. По краям ділянки ставимо дуги і натягуємо шпагат по обидва боки. Потім через 50 см вставляємо дуги з дроту діаметром 3–4мм довжиною 1,5м, і накриваємо плівкою, обсипаємо землею з обох боків. Якщо садити більше одного рядка, то ширина міжряддя має становити 1,5м.

У відкритий ґрунт пересаджуємо рослини. До цього часу земля добре прогріється під плівкою. Перед садінням відкриваємо її з одного боку, прополюємо від бур`яну та добре розпушуємо землю.  Робимо ямку на відстані 70см, і відразу  висаджуємо. Далі пригорнути землею, полити теплою водою, замульчувати сухим ґрунтом або перегноєм до сім`ядолі.

В середині травня треба відкрити з одного боку плівку і прополоти бур`ян. Наприкінці травня -  початку червня можна потихеньку загартовувати рослини, трохи відкривши плівку із затишного боку. А, якщо погода хмарна, а ще краще коли йде дощ, то можна відкривати повністю. На цей час рослини вже мають цвісти. Поливати потрібно в міру, бо кавун не любить перезволоження.

Урожай ви отримаєте 10–20 липня. Пам`ятайте, що врожайність кавунів, вирощених під плівкою, набагато вища, ніж у відкритому ґрунті. А їх розмір вас приємно здивує. Виростивши таку якісну продукцію, ви будете впевнені, що це екологічно чистий продукт, який має ще й лікувальні властивості.